Nové technologie

3D tisk, CO2 laserové dělení a gravírování, vláknové laserové gravírování, ultrazvukové spojování netkaných textilií a 4 ose robotické rameno.

 

Před 5 ti roky jsme koupili první z nových technologických pomůcek, 3D tiskárnu. Od té doby jsme na ní vytiskli stovky vzorů a pomůcek pro výrobu a desítky prototypů přípravků před jejich finálním provedením.

 

V průběhu posledních 3 let jsme zařadili do výroby 4 kusy CO2 laserových strojů. Na obou zařízeních můžeme řezat nekovové materiály: Tkané i netkané látky, popruhy a šňůry, dále plexisklo a plastové deskové materiály, dýhy, sololit a překližku i mnohé další. Vše až do šíře 160 cm. Na obou strojích můžeme nekovové materiály na povrchu i gravírovat. Výška gravírovaného předmětu může být až 30 cm.

 

Nejnovějším z našich laserů je vláknový laserový gravírovací stroj. Gravuru na tomto stroji můžeme zhotovit v poli 110x110 mm. Gravírovat můžeme do povrchu železa, hliníku a kovových slitin. V případě gravírování nerezových materiálů je náš laser schopen vytvořit požadovaný text či obrázek i v barevném provedení.

 

Ultrazvukové šicí stroje jsme nakoupili na začátku pandemie Covid 19 a stroje odvedly prospěšnou práci na ultrazvukovém dělení, lemování a spojování nanofiltrů a jiných ochranných materiálů z netkaných textilií. Ve výbavě našich strojů máme 8 různých rotačních sonotrod, kterými můžeme opracovávat a spojovat různé netkané materiály, filtrační textilie a vícevrstvé materiály.

 

Nejnovějším strojním zařízením naší firmy je 4 osé robotické rameno, které zatím pokusně zkoušíme spojit s laserovými stroji a zapojit tak robota do některých opakovaných výrobních procesů s cílem eliminovat jednostrannou fyzickou zátěž našich spolupracovníků. Spojení robota se strojním zařízením je pro nás momentem, kdy sen se stává skutečností.

Kontakt

M-servis Kříž, s.r.o.
Příčná 157
391 11 Planá nad Lužnicí
Česká Republika

+420 603 521 169
m-servis-kriz@volny.cz